Zaloguj się lub zarejestruj konto w serwisie

Czy warto inwestować w używane maszyny CNC?

Autor: admin Data: 2018-01-23 13:26:25

Decydując się na zakup maszyny CNC stajemy przed wyborem – kupić maszynę nową czy używaną? Patrząc na aspekt cenowy w pierwszej chwili postawilibyśmy pewnie na sprzęt używany. Ale czy warto? Czy faktycznie niska cena zakupu się opłaca? A może używany sprzęt w istocie generuje więcej kosztów? Te i inne aspekty postaramy się przedstawić w poniższym artykule, który pomoże ci rozwiać wątpliwości co do zakupu maszyny CNC.

 

maszyna cnc

Cena

 

Nikogo nie dziwi fakt, że przy zakupach to właśnie na kwestię ceny zwracamy uwagę w pierwszej kolejności. Firma zakupująca maszyny CNC musi zwracać uwagę na swoje możliwości finansowe. Maszyny używane będą zdecydowanie tańsze, lecz jednocześnie mogą okazać się wadliwe, o czym nie zawsze dowiemy się od razu. Niestety często takie maszyny nie są już także na gwarancji i nie wiadomo jak długo były wcześniej używane.

 

Nowe maszyny CNC to z kolei same plusy. Po pierwsze gwarancja na lata, po drugie zapewniona kompleksowa obsługa, gdy tylko wydarzy się jakaś usterka. Niestety w przypadku maszyn używanych naprawa będzie bardzo kosztowna. Oczywiście może się okazać, że trafiliśmy na niezawodny sprzęt, ale warto mieć na uwadze fakt, że jest to duże ryzyko.

 

Pamiętaj koniecznie, żeby zadbać o wysokiej jakości silnik krokowy, który znajdziesz pod adresem https://www.akcesoria.cnc.info.pl/81-automatyka/silniki-krokowe

 

maszyny cnc

Wygląd

 

Ten aspekt zdecydowanie nie powinien być brany pod uwagę. Nie ma znaczenia czy nasza maszyna CNC będzie biała czy czarna i jaki będzie miała kształt. Najważniejsze to skupić się na jakości wykonania i na tym, czy wykonuje pracę poprawnie i jest niezawodna. Lepiej skupić się na innych cechach maszyn CNC.

 

Certyfikaty

 

Koniecznie zwróć uwagę, czy maszyna CNC, którą planujesz zakupić posiada odpowiednie oznaczenia CE. Oznacza to, że produkt spełnia wszelkie wymagania UE, jest w pełni bezpieczny, przeszedł konieczne analizy i jest to sprzęt wysokiej jakości. Jednak należy uważać na wiarygodność takich oznaczeń, ponieważ może się zdarzyć, że zostały użyte nielegalnie. Dlatego zawsze wybieraj sprzęty sprawdzonych i wiarygodnych firm.

 

Powyższe przemyślenia doprowadzają do punktu, w którym można stwierdzić, że zakup nowych maszyn CNC jest lepszym rozwiązaniem. Wbrew pozorom zaoszczędzimy dzięki temu wiele pieniędzy, które musielibyśmy wydać na naprawę ciągle pojawiających się usterek. Zaoszczędzimy nie tylko pieniądze, ale przy tym też wiele nerwów. Wybór nowej maszyny to z pewnością bezpieczniejsze wyjście. Taki sprzęt posłuży nam niezawodnie przez wiele lat.

Artykuł dostarczył sklep Akcesoria.cnc.info.pl oferujący profesjonalne sterowniki CNC - https://www.akcesoria.cnc.info.pl/241-sterowanie-maszyn-cnc/sterowniki-maszyn-cnc

 

ebmia.pl

Brak komentarzy!
kod